Przedpokój

Drzwi przesuwne doskonale sprawdzą się wąskich przedpokojach oraz tam, gdzie nie istnieje możliwość montażu drzwi uchylnych. Zabudowa z drzwiami przesuwnymi do idealne miejsce do przechowywania odzieży oraz obuwia, zwłaszcza jeśli będzie się znajdować w przedpokoju. Taką przestrzeń można w pełni wykorzystać dzięki pawlaczom i przy tym nie zaburzając stylistyki holu.

 


Osobom nie przekonanym do drzwi przesuwnych, ale zarazem ograniczonych wielkością przedpokoju, polecamy drzwi łamane i łamano-przesuwne. Dzięki nim nawet w niewielkim holu uzyskamy swobodny dostęp do rzeczy znajdujących się w szafie lub garderobie. Przy zastosowaniu tego rodzaju drzwi możemy uzupełnić wnętrze zabudowy w elementy wysuwne jak np. szuflady, kosze.

 


W przedpokojach istnieje możliwość montażu szafy wykonanej na wymiar i o dowolnym układzie. Najwygodniej jeśli jej wnętrze podzielimy na część garderobianą oraz gospodarczą. Zabudowa przedpokoju może zostać uzupełniona o oferowane przez nas komody, a także kombinacje różnego rodzaju modułów w systemie kolumnowym lub rurowym.

 


W przypadku kiedy w korytarzu można zagospodarować niewielkich rozmiarów wnękę, ale niestety drzwi przesuwne lub łamano-przesuwne nie wchodzą w grę, wówczas proponujemy montaż jednego uchylnego skrzydła drzwiowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu powstanie słupek, który posłuży do przechowywania odzieży, butów oraz dodatków.

 


Nieregularne wnęki w przedpokoju mogą stanowić idealny materiał pod budowę mini garderoby. W tym celu możemy zamontować drzwi podwieszane (brak toru dolnego) lub tradycyjne – przejściowe w podobnym systemie do pozostałych mebli w holu.

 


Przedpokój z wąską wnęką znajdującą się pod schodami również można optymalnie zaaranżować montując drzwi przesuwane skośne. Tym samym możemy w pełni wykorzystać dostępną nam przestrzeń.

 

 

 

 

  • Wielkość i stopień oświetlenia przedpokoju ma wpływ na wybór materiałów pod budowę szafy lub garderoby. Długie i dość wąskie przedpokoje wymagają zabudowy z lustrami, które to odbijają światło i tym samym optycznie powiększają przestrzeń. Najlepiej zatem, aby lustrzana tafla była w naturalnym lub srebrnym kolorze, gdyż nie zakłamują one barw i można się w nich pełni przejrzeć. Takie rozwiązanie pozwoli nam zaoszczędzić miejsce na ścianach i tym samym powiesić na nich np. obrazy.
  • W szafach znajdujących się w wąskich przedpokojach najlepiej jest zamontować drzwi ze szklanymi wypełnieniami np. z lacobelu lub szkło z grafiką. Materiały te wykazują takie same właściwości jak lustra, czyli rozjaśniają i powiększają pomieszczenie. Są zatem praktyczne, ale również pełnią ozdobną funkcję. Przy zastosowaniu odpowiednich wzorów graficznych na szkle można uzyskać efekt głębi lub też intrygujący akcent wprowadzający do dalszej części mieszkania.
  • Miłośnikom klasycznych i tradycyjnych rozwiązań polecamy drzwi z wypełnieniem płytowym, bambusowym, rattanowym występujących w jasnych odcieniach. Dość krótki przedpokój wydłużymy optycznie, jeśli we frontach szafy zamontujemy poziome pasy. Takie rozwiązanie będzie efektownym urozmaiceniem mebla, ale także przedpokoju.
  • Regały wykonane w systemie kolumnowym sprawdzą się w małych i dużych korytarzach, gdzie mogą oddzielać część garderoby przeznaczonej na ubrania noszone każdego dnia z tą, gdzie chowamy rzeczy gości i te nie używane w danym sezonie.

Wirtualny salon

Zapraszamy do spaceru po wirtualnym salonie Komandor w towarzystwie naszego doradcy, który pomoże zapoznać się z ofertą firmy i odnaleźć najbliższy salon.

Znajdź najbliższy salon

województwo
Znajdź swoją miejscowość na liście, a następnie kliknij "OK"
województwo
Znajdź swoje województwo na liście, a następnie kliknij "OK"
województwo
Jesteśmy obecni w 38 krajach na całym świecie. Zobacz, gdzie można nas znaleźć.

Dekoratornia

Zobacz odcinki programu telewizyjnego "Dekoratornia", w których do aranżacji i stylizacji wnętrz wykorzystano produkty marki Komandor.