Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne są alternatywnym rozwiązaniem dla drzwi otwieranych tradycyjnie, gdyż przy otwieraniu nie zajmują przestrzeni, której brakuje często w wąskich korytarzach, czy innych tego typu pomieszczeniach.
Ten rodzaj drzwi stosowany jest przy zabudowach wnęk, garderoby, bibliotek. Drzwi przesuwne również dobrze sprawdzają się w roli drzwi przejściowych. Komandor takie rozwiązania stosuje w kuchniach oraz łazienkach. Drzwi przesuwne mogą być montowane pod skosem, czyli na poddaszach lub pod schodami.

 

Komandor w ofercie drzwi przesuwnych stosuje dwa systemy, w których wykonane są profile:

 • SYSTEM STALOWY wykonywany jest z wysokiej jakości taśmy stalowej, która zostaje wcześniej odpowiednio wyprofilowana. Stalowe profile to ramki i tory, które są zabezpieczone przed korozją warstwą cynku oraz warstwami lakieru podkładowego i wierzchniego. Taki zabieg nadaje tym elementom estetycznego wyglądu. Jakość materiałów jest poświadczona tym, że są one poddawane mechanicznemu zgniataniu, zwijaniu itp. i przy tym nie dochodzi do żadnych uszkodzeń, pęknięć. Wierzchnia powłoka w zależności od koloru może pokryta lakierem poliestrowym lub PVC.
 • SYSTEM ALUMINIOWY - kształt profili uzyskiwany jest poprzez ich odpowiednie formowanie. System jezdny znajduje się wewnątrz ramki, dzięki czemu prowadniki są ukryte. Tory oraz ramiaki produkowane są ze stopu aluminium, po czym pokrywa się je lakierem poliestrowym w odcieniach, bieli, brązu, czerni oraz powłoką galwaniczną w kilku kolorach anody. Powłoka PCV nadaje tym elementom drewnopodobny wygląd.

 

 

Elementy podstawowe systemu:

 • Profile – inaczej rączki lub ramki są elementami pionowymi lub poziomymi, które tworzą ramę drzwi oraz ich uchwyt. Profile występują w różnych kolorach i kształtach i wymiarach.
 • Elementy jezdne (wózki i prowadniki):
  • Wózek dolny – to na nim oparty jest cały ciężar drzwi. Z tego względu musi być bardzo trwały. Wózek dolny wyposażony jest w śruby, które pozwalają regulować drzwi w miejscu, gdzie na ścianach występują nawet 2 cm nierówności. Wózki są łożyskowane i pokryte smarem grafitowym. Na system jezdny udzielana jest 5-letnia gwarancja. Na podstawie przeprowadzonych testów system jezdny może działać bezawaryjnie nawet 15 lat.
  • Prowadnik górny– łączy okucia skrzydeł drzwi i zbudowany jest z niezależnych od siebie obracających się kółek, które pozwalają na utrzymanie skrzydła w pozycji pionowej oraz swobodne przesuwanie drzwi.

Elementy dodatkowe:

 • Paski buforowe – tłumią uderzenia w boczne ściany szafy.
 • Paski uszczelniające -  zwane są szczotkami o krótkim i długim włosiu, nie pozwalają na przedostawanie się  kurzu do wnętrza szafy.
 • Domykacz gazowy – pozwala na wyhamowanie i łagodniejsze zamykanie drzwi. Amortyzator taki chroni przed przyciśnięciem dłoni, więc jego montaż zaleca się głównie w szafach przeznaczonych do pokojów dziecięcych.

 

 

Drzwi przesuwne wytwarzane są w systemie stalowym oraz aluminiowym. To klient wybiera odpowiadające mu profile.

 • Lux ST 10

  Lux ST 10

  Lux ST 10– bardzo popularny system stalowy o szerokich brzegach i regularnych kształtach. Gładka powierzchnia oraz lekkie zagłębienie w części centralnej profilu sprawia, że jest wygodny w użyciu. Regularność kształtu profilu nadaje łagodności szafie a tym samym całemu wnętrzu. Przy zastosowaniu płyty w ramie drewnopodobnej szafy sprawiają wrażenie solidnego, klasycznego mebla. W systemie stalowym Lux można stosować i łączyć różne wypełnienia w jednym skrzydle drzwi, dlatego też ma on bardzo szerokie zastosowanie od przedpokoju, poprzez salon, pokój dziecięcy, poddasze, łazienkę aż do sypialni. Dostępny w 13 kolorach.

  Rozwiń Zwiń
 • Standard ST 10

  Standard ST 10

  Prosty, popularny system, często wybierany przez naszych klientów. Od wielu lat w ofercie Komandor. Największa spośród wszystkich systemów regulacja wysokości drzwi.

  . max. wysokość drzwi: 2750mm
  . max. szerokość drzwi: 1200mm
  . dostosowany do wypełnień: 4mm (szkło), 10mm (płyta)


   

  Rozwiń Zwiń
 • Magnetyt ST 11

  Magnetyt ST 11

  Magnetyt ST 11 – najbardziej zaawansowany system stalowy łączący w sobie moc stali z pięknem aluminium o ramce podobnej wyglądem do profilu aluminiowego Lazuryt. Profil magnetyt dostępny jest w 4 kolorach: matowo-srebrnym, matowo- złotym, wenge i wiśnia. To jedyny system stalowy do drzwi przesuwnych, w którym mechanizmy jezdne i prowadzące ukryte są w profilach poziomych górnym i dolnym. Drzwi w profilach magnetyt są bardzo stabilne poprzez usytuowanie osi rolki dokładnie w płaszczyźnie przechodzącej przez środek ciężkości drzwi.  Łagodny kształt profilu sprawia, że doskonale komponuje się on w szafach montowanych w salonach, pokojach dziecięcych czy sypialniach.

  Rozwiń Zwiń
 • Onyx

  Onyx

  Onyx – stanowi połączenie dwóch brył geometrycznej o prostych i regularnych kształtach oraz formy zaokrąglonej o łagodnej linii. Szczególnego wyglądu nadają mu ostre wykończenia, które sprawiają, ze profil ten doskonale wkomponowuje się w bardzo nowoczesne wnętrza nadając im wyrazistości a samej zabudowie strzelistości. Może być z powodzeniem stosowany w drzwiach szafy jak również w drzwiach przejściowych dzielących pomieszczenia z uwagi na swoją symetryczność.

  Rozwiń Zwiń
 • Lazuryt ST 25

  Lazuryt ST 25

  Lazuryt ST 25 - profil o doskonałym, subtelnym kształcie, smukły i sprawiający wrażenie delikatnego. Smukła linia, delikatna krągłość na obrzeżach oraz czystość formy i doskonała kompozycja kształtu czynią Lazuryt arystokratą wśród profili o podobnym charakterze.

  Rozwiń Zwiń
 • Art Deco

  Art Deco

  Art. Deco - Jest typowym odzwierciedleniem epoki Art Deco. Stał się inspiracją konstruktorów, którzy odwołali się do źródła tworząc produkt geometrycznie stylizowany, idealny, elegancki i gustowny. Pozwolił na stworzenie produktu doskonale komponującego się do każdego wnętrza. Zastosowanie aluminium oraz dobór kolorystyki podkreślają oryginalny kształt i charakter profilu nadając mu wyrazistości. Szafy wykończone profilem ART DECO sprawiają wrażenie nowoczesnych i niezwykle eleganckich

  Rozwiń Zwiń
 • Agat ST 25

  Agat ST 25

  Agat ST 25 -  stanowi odwołanie do kultury antycznej, która na długi czas określiła europejskie kanony piękna. Profil ten charakteryzuje się prostotą i harmonią, stanowi połączenie surowej bryły geometrycznej o klasycznych, prostych i regularnych kształtach z nowoczesną, pełną wyrazu i przekazu formą. Profil ten nadaje szafom lekkości, łagodzi ich charakter nie pozbawiając ich jednak harmonii i doskonałych proporcji. Ważną cechą Agatu jest jego symetryczność, tzn. jednakowy wygląd z obu stron.

  Rozwiń Zwiń
 • Sahara

  Sahara

  Sahara – wąski profil aluminiowy, dostępny w dwóch kształtach jako Sahara1 i Sahara2 oraz w dwóch kolorach: anoda naturalna i anoda szampańska. Jego subtelna i prosta linia, stanowi lekkie obramowanie dla wypełnienia drzwi. Przy wykorzystaniu Sahary, można wykonywać drzwi zarówno z płyty jak i ze szkła lub z połączeniem tych dwóch wypełnień.

  Rozwiń Zwiń
 • Topaz

  Topaz AL 21

  Topaz AL 21 – profil aluminiowy w kolorze anody naturalnej o prostej, klasycznej budowie przeznaczony do zabudów o niskich drzwiach oraz mebli modułowych czy kuchennych. Nowa konstrukcja prowadnika górnego oraz wózka dolnego charakteryzują się małymi gabarytami oraz dużą wytrzymałością na zużycie a jednocześnie cichą pracą elementów jezdnych. Zalecana wysokość drzwi w systemie Topaz wynosi od 200 do 1000 mm. W systemie tym można wykonywać drzwi z wypełnieniem ze szkła oraz z płyty. Niewątpliwą zaletą tego systemu jest fakt, że drzwi mogą być wykonane zarówno w wersji uchylanej jak i przesuwnej.

  Rozwiń Zwiń

Wirtualny salon

Zapraszamy do spaceru po wirtualnym salonie Komandor w towarzystwie naszego doradcy, który pomoże zapoznać się z ofertą firmy i odnaleźć najbliższy salon.

Znajdź najbliższy salon

województwo
Znajdź swoją miejscowość na liście, a następnie kliknij "OK"
województwo
Znajdź swoje województwo na liście, a następnie kliknij "OK"
województwo
Jesteśmy obecni w 38 krajach na całym świecie. Zobacz, gdzie można nas znaleźć.

Dekoratornia

Zobacz odcinki programu telewizyjnego "Dekoratornia", w których do aranżacji i stylizacji wnętrz wykorzystano produkty marki Komandor.